Banyo Aplik Modelleri ve Aydınlatma Fikirleri

Banyo Aplik Modelleri ve Aydınlatma Fikirleri

Banyo aydınlatması nasıl olmalı?, Banyo için hangi renk ışık?, Banyoda avize olur mu?, Uygun şekilde aydınlatma nasil olmalıdır?, Spot lambalar çok yakar mı?, Lambader ışığı nasıl olmalı? gibi; aydınlatma sistemleri için makalemize göz atabilirsiniz!

Banyonuz için şık bir aydınlatma çözüm arıyorsanız, banyo aydınlatma fikirlerinden birkaçını göz önünde bulundurun: Arka Aydınlatma, Ray, Aplikler ve Avizeler. Her birinin birçok faydası vardır ve hepsi banyonuza güzellik katacaktır. İhtiyaçlarınıza en uygun aydınlatma armatürleri ve ışık sistemlerini tercih ederek banyo tasarımlarınıza estetik görünüm kazandırabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun aydınlatma armatürleri ve ışık sistemlerini tercih ederek banyo tasarımlarınıza estetik görünüm kazandırabilirsiniz.
 

Arka Aydınlatma

İster daha dramatik bir görünüm elde edin, ister sıkıcı armatürlerden bıkmış olun, arkadan aydınlatma, banyo modellerini aydınlatmanıza harika bir katkı olabilir. Arkadan aydınlatma, aynalar veya arkadan aydınlatmalı paneller çevresinde en iyi sonucu verir. Arkadan aydınlatma, banyonun kullanılabilirliğini iyileştirmese de, alana havalı, iddialı bir dokunuş katabilir. Bu armatürler banyonuza bir odak noktası katacaktır.

 

banyo dolap arkası aydınlatma aplikleri

 

Banyo tavan ışıklarının aksine, görev ışıkları belirli görevleri yapmanıza yardımcı olabilecek odaklanmış aydınlatma sağlar. Örneğin, makyaj yapmak veya göz farınızı sürmek için ışıkları kullanmak isteyebilirsiniz. Bu ışıklar ayrıca gölgesiz aydınlatma sağlar. Banyo arkadan aydınlatma, en iyi şekilde görünmenize yardımcı olabilir! Arka aydınlatmayı tasarımınıza dahil etmek için bazı harika ipuçları:

Banyo Aydınlatma Fikirleri Modelleri

 • Arka Aydınlatma
 • Ray Aydınlatması
 • Aplikler
 • Avizeler
 • Bakır Aplikler
 • Dikdörtgen Aplikler
 • Dikey Duvar Aplikleri
 • Buzlu Cam Aplikleri
 • LED Armatürler
 • Ray Aydınlatması
   

  banyo ray aydınlatma

   

  Banyo Ray Atydınlatma, Banyo Aydınlatma Modelleri

Ray aydınlatmasının güzelliği esnekliğidir. Her yere kurulabilir. Düşük voltajlı Halojen/Krypton, CFL, LED ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ray aydınlatma stilleri mevcuttur. Esnek olduğundan, belirli bir desen oluşturmak için armatürleri hareket ettirebilirsiniz. Ve sadece bir ucunda elektrik olduğu için yeni kablolama yapmanıza gerek yok. Düz veya kavisli parkur arasında seçim yapabilirsiniz.

Ray aydınlatmasının avantajı, karanlıkta görmenin kolay olmasıdır. Işık loş olduğu için evin geri kalanını rahatsız etmiyor. Ayrıca, yalnızca biri banyoya girdiğinde açılacak bir parça ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, ray ışığı biri içeri girer girmez otomatik olarak devreye girebilir. Ve ray aydınlatması çok yönlü olduğu için tüm odayı aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Bir odadan çıkarken bir banyoyu aydınlatmak istiyorsanız, raylı aydınlatma bunu başarmanın mükemmel bir yoludur.

 

banyo aplikleri

 

Aplikler

Banyodaki aplikler, alanınıza dekoratif bir dokunuş eklemek için harika bir seçenektir. Bu armatürler basit bir aplik olarak kullanılabilir veya avize veya bar ışığı gibi diğer armatürlerle eşleştirilebilir. Doğru armatürü seçerken, banyonuzun dekorunu tamamladığından emin olun. Çok benzer aplikler çekici olmayan bir alan yaratabilir. Aplik seçerken odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız.

 

banyo aydınlatma ürünleri

 

Geleneksel duvar apliklerine ek olarak, ayarlanabilir duvar aplikleri banyo için mükemmeldir. Bu armatürler, banyo aydınlatmanızı özelleştirmek için ihtiyacınız olan esnekliği sağlar. Örneğin, benzersiz bir vurgu parçası için doğrudan makyaj aynasının üzerine bir kolye yerleştirebilirsiniz. Alanınıza ayarlanabilir bir aplik takmadan önce yerel yasaları ve düzenlemeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Birden fazla aydınlatma armatürü için alanınız yoksa,tek bir ayarlanabilir aplik almayı düşünün.

Avizeler

Bir banyo avizesi seçmek, alanı daha lüks hissettirebilir ve dramatik bir odak noktası ekleyebilir. Beyaz bir baloncuklu avize, karanlık duvarlara çarpacak ve bağımsız küveti vurgularken gözü yüksek bir tavana yönlendirecektir. Ulusal Elektrik Kodunun, armatürlerin küvet kenarının 8 fit veya daha yüksek olduğunu belirttiğini unutmayın. Bir çiftlik evi tarzı makyaj lambası, modern ayna ile kontrast oluşturacak ve yukarı veya aşağı bakan gölgeler ile monte edilebilir.

 

banyo avizeleri

 

Modern Banyo Tasarımında Kullanabileceğiniz Aplikler

Modern, sade veya resmi tarzda bir avize, banyonuzu süsleyebilir. Alanınız sıkışıksa ve büyük bir avize almaya gücünüz yetmiyorsa, bu parçanın minyatür bir versiyonu mekana lüks bir dokunuş katabilir. Rahatlatıcı bir ıslanma için aydınlatma kısılabilir veya kapatılabilir. Her türlü banyoya uyacak şekilde çeşitli boyutlarda bir avize monte edilebilir. Bazı üreticiler, görünümü oluşturmak için çoğaltabileceğiniz benzer armatürler sunar.modern banyo tasarımında kullanabileceğiniz aplikler

Banyo aydınlatma armatürü, herhangi bir modern veya geçiş dönemi ev dekoru stili için iyi bir seçenektir. Sade tasarımı ve şeffaf cam gölgeliği ile çok çeşitli dekor stillerini tamamlar. Şık stili, banyo bâtılalarının yanı sıra koridorlar, oturma odaları ve koridorlar için mükemmel bir seçimdir. Minimalist tarzı da çok yönlüdür, bu da onu başka herhangi bir oda için uygun hale getirir.

Bakır Aplikler

Banyo aydınlatması söz konusu olduğunda, bakır aplikler herhangi bir banyoya dekoratif bir hava katmanın zarif ve benzersiz bir yoludur. Bu güzel metal, rustik turuncuya benzer benzersiz bir renge sahiptir ve sinirli bir çekicilik havası yayar. Bakır duvar aplikleri, göz alıcı bir çekicilik ve işlevsellik sundukları için herhangi bir modern ev için çarpıcı bir seçimdir. Üstten aydınlatma ve ambiyans aydınlatması olarak kullanılabilirler ve sıcak parıltılarıyla atmosferinizi yükseltebilirler.

 

bakır banyo aplikleri

 

Bakır aplikleri banyonuzda kullanmak isterseniz, ham bakır ve lake olmak üzere birçok yüzeyde bulabilirsiniz. Bu tür aydınlatmanın bakımı kolaydır ve parlak kaplaması banyonun nemli atmosferine iyi uyum sağlar. Ancak, istediğiniz bitişten emin değilseniz, her zaman özel yapım ışıklar sipariş edebilirsiniz. Eşsiz bir tasarım istiyorsanız, el yapımı, el yapımı bir parça da tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Aplikler

Banyo duvar aplikleri kullanmanın faydalarından biri, oda boyunca eşit aydınlatma sağlamalarıdır. Gölge oluşturan tavan armatürlerinin aksine, duvar aplikleri ışığı yüze doğru yönlendirir. Dikdörtgen aplikler, ışığı içeriye doğru iterek gölgeleri ortadan kaldırır. Çağdaş, geleneksel veya geçişli olsun, herhangi bir banyo tarzında kullanılabilirler. Banyo duvar aplikleri hakkında daha fazla bilgi için doğrudan üreticiyle iletişime geçin.

 

banyo dikdörtgen aplikler

 

Aplik seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri aynayı kullanan kişinin boyudur. Aplik, eşit miktarda aydınlatma için göz hizasında olmalıdır. Herkes farklı olduğu için yerleşim önemlidir. Bununla birlikte, çoğu tasarımcı, yan aplik lambaları için 60 inç ve aynanın üzerindeki ışıklar için 80 inç yükseklikte başlar. Ardından, kullanıcının boyuna ve banyo aynalarının boyutuna uyacak şekilde ayarlanırlar.

Dikey Duvar Aplikleri

Modern duvar aplikleri ve ışıklar, herhangi bir iç mekana bir aydınlatma katmanı ekler. İster içeride ister dışarıda kullanın, bu aplikler ve ışıklar banyonuzun aydınlatma tasarımını yükseltebilir. Banyolar için, duvar aplikleri ve ışıklar, ileri görüşü engellemeden ışığı nazikçe dağıtmak için yarı opak bir gölgeye sahip olmalıdır. Bu aplikleri tercih etmeniz banyonuzda temiz ve modern bir his yaratmanıza yardımcı olacaktır.

 

dikey duvar aplikleri

 

Banyo aydınlatması için dikey duvar aplikleri kurarken doğru yüksekliği seçin. Banyo aydınlatması için ideal yükseklik göz hizasıdır. Alanı birden fazla kişinin kullandığını ve boylarının farklı olabileceğini unutmayın. Duvar lambalarını çok yükseğe veya çok alçağa yerleştirmekten kaçının, çünkü her iki durumda da gölgeler oluşur veya ampulün tamamını göremezsiniz. Duvar lambalarınızı nereye yerleştireceğinizden emin değilseniz, bu görevde size yardımcı olması için profesyonel bir elektrikçi çağırın.

Buzlu Cam Aplikler

Banyo aplikleri, banyoya ek aydınlatma katmanı eklemenin harika bir yoludur. Göze yakın şık bir görev aydınlatması sağladıkları için makyaj ışıklarına harika bir alternatif. Antika pirinç ve rustik demir dahil olmak üzere çeşitli metal kaplamalarda mevcuttur, çeşitli ampul tipleri ve dimmer sistemleri ile kullanılabilirler. Enerji verimliliği için LED Edison tarzı ampulleri tercih edin. Bu armatürlerin iki ışıklı versiyonları da mevcuttur.

 

dikey apliklee

 

LED Armatürler

LED ışıklar, enerji açısından verimli, uzun ömürlü aydınlatma sağladıkları için banyo aydınlatması için mükemmel bir seçimdir. LED ampuller ayrıca halojen ampullerin yaptığı enerjinin bir kısmını gerektirir. Doğru olanı seçmek zor bir iş olabilir, bu nedenle son seçiminizi yapmadan önce çeşitli seçenekleri göz önünde bulundurun. Banyo aydınlatması için LED armatür seçerken odanız için istediğiniz estetiği göz önünde bulundurmalısınız.

Bu şekilde, mükemmel fikstür boyutunu ve şeklini bulabilirsiniz. Banyolar için LED armatürler, genellikle nemli yerler için UL listesindedir, ancak hepsi değildir. Bazı LED armatürler yoğun ışık verirken diğerleri yumuşak, ortam ışığı sağlar. Işıkların yönlü mü yoksa dağınık mı olmasını istediğinizi de düşünmelisiniz.

Banyo dolap aydınlatma nasıl olmalıdır? Banyolar gün içinde ve gün sonunda kişisel temizliğimizi yaptığımız hijyen olması gereken özel yaşam alanlarıdır. Burada konforlu ve düzenli bir şekilde ihtiyacımızı gidermek için banyoların doğru bir şekilde dekore edilmesi ve aydınlatılması gerekmektedir. Aydınlatma ev dekorasyonunu efektif olarak değiştiren sistemlerdir. Evlerin ferah ve aydınlık görünmesini sağlar. Buna uygun olarak avize ve lamba modelleri bulunmaktadır. Özellikle banyo gibi yerlerde aydınlatma çok önemlidir. Konfor ve estetik açıdan uygun bir şekilde ışıklandırmanın yapılması gerekir. Bu yüzden banyo aydınlatma ürünlerinin dekoratif özelliklerine, sağlamlığına ve kalitesine dikkat edilmelidir. Çevre dostu olan, kaliteli ve uzun yıllar kullanılabilecek ürünleri tercih etmelisiniz. Modern tasarımlar göz kamaştıran zengin görselliğe sahip ürünlerdir. Bu modeller mekânı karanlıktan kurtardığı gibi alana şıklık katar. 

 

banyo dolap aydınlatmas

 

Banyo dolap aydınlatma dolap içi kullanılan modelleri bulunmaktadır. Ayna üstü led aydınlatma cihazlarını seçebilirsiniz. Bu ürünlerin farklı renk ve tasarımları bulunmaktadır. Her zevke ve tarza uygun ürünlerdir. Aydınlatma doğru bir şekilde yapıldığında enerjinizin yükselmesini sağlayan ürünlerdir. Led lambalar krom ve alüminyumdan yapılmaktadır. Işıklandırmanın voltajına uygun olarak farklı led ampuller kullanılmaktadır. Aynaların olduğu alanı parlak ve aydınlık görünmesini istiyorsanız eğer üzerine beyaz led ampul takabilirsiniz. Böylece aynayı rahat bir şekilde kullanmış olursunuz. Küçük spotlar içine farklı renk ampuller kullanabilirsiniz. Küçük spot lambaları banyo dekorasyonda kullanabilirsiniz. Böylece az ışıklı ve rahatlatıcı bir ortam yaratabilirsiniz. Estetik zevkinize uygun olarak özel tavan aydınlatması yapabilirsiniz. 

 

banyo dolap içi aydınlatma

 

Banyonuzun alanına ve tarzına göre modellerin seçmelisiniz. Çeşitli model ve tasarımları kullanarak ortama estetik ve şık hale getirebilirsiniz. Bu lambalar hem göze hitap eden hem de enerji tasarrufu sağlayan ürünlerdir. Ana ışık kaynağının dışında köşelerde bu lambaları kullanabilirsiniz. Banyo dolabı aydınlatma ürünleri gerekli ışığı yansıtmaktadır aynı zamanda dekoratif ürünlerdir.

Banyo Dolap Aydınlatmada Kullanılan Ampul Çeşitleri

 • LED Ampuller
 • Halojen Ampuller
 • Filament Ampuller
 • Dekoratif AmpulleR
 • Duylar
 • Akkor Ampuller
 • Gömme Ampul Tasarımları
 • Ayna Üstü Tasarım Ampuller

Bu cihazlar dolap içi ve dışı olmak üzere iki gruba ayrılmıştır. Dolap içi olan ürünler genellikle led veya spot lambalardan oluşmaktadır. Dolap içindeki alanları aydınlatmaya yarayan ve ürünlerin kolay bulunmasını sağlayan modellerdir. Düşük wattlık ampuller takarak bu ürünleri kullanabilirsiniz. Dolabın dışına ise zevkinize uygun olarak şerit ya da aplikleri tercih edebilirsiniz. LED modeller yumuşak ışık kaynaklarıdır. Rahatlatıcı özelliklere sahiptir ve gözleri yormaz. Bulunduğu alanda küçük bir yeri aydınlatmaya yarar.

 

banyo dolap aydınlatma ürünleri

 

Dekoratif olarak da farklı bir ambiyans oluşturur. Her zevke hitap eden ürünlerdir. Bu ürünlerin montajı çok basittir. Spotlar uzun ömürlü, dayanıklı modellerdir. Bu ürünleri ortalama olarak 50 bin saat kullanabilirsiniz. Bu lambaların renk sıcaklıkları 3000 ve 3500 K arasında değişir. İster beyaz isterseniz sarı renkli ampulleri kullanabilirsiniz. Spotlar, yüksek yoğunlukta ışık yansıtır. Her türlü tehlikeye karşı güvenilir cihazlardır. İsterseniz led şerit isterseniz aplik kullanabilirsiniz. Bu lambalar alüminyum ve kromdan yapılmaktadır. Kolay kolay çizilmeyen ürünlerdir ve sıcağa karşı dayanıklıdır. 

 

BANYO Aydınlatması

 

Kullanıcılar genellikle banyoda merkezi aydınlatma sistemini kullanmaktadır.  Banyo aydınlatma tavan ortasında oluşturulan merkezi güçle ışıklandırma sağlar. Bu ürünler genelde sarkıt avize veya armatür şeklindedir. Led ve spotlar kullanılmaktadır. Ana aydınlatma olduğu için sarı ya da beyaz ışıklandırmalar tercih edilmektedir. Banyo dolabı ve tavan aydınlatmasında modern ve dekoratif modellerini kullanabilirsiniz.

 

banyo aydınlatma

 

Genel ışık kaynakları sıcağa ve neme karşı dayanıklı olan ürünlerdir ve kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Modern tasarımlı avizeler kullanıldığı alana farklı bir atmosfer katmaktadır. Banyo ayna üstü aydınlatmada yoğun olarak bölgesel ışık vermektedir. Ayna üzerine sabitlenen led veya aplikler aydınlatmayı sağlar. Ayna üzerine bu ürünleri kullanarak rahat bir şekilde tıraş olabilir, makyajınızı yapabilirsiniz. Ayna üzerine monte ettiğiniz led aplik sayesinde yüzünüzü ve cilt bakımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

Banyo Ayna Üstü Aydınlatma Çeşitleri

Direkli LED ampul çeştileri, banyo ayna üstü aydınlatma modelleri içerisinde en popüler ışık türüdür. Banyo aydınlatma fikirleri ile alanı olduğundan daha modern gösterip, yenilikçi ve bütünleyici bakış açısını banyo alanlarınızda yansıtabilirsiniz. Banyo aydınlatma ve ayna üstü ampul çeşitlerinde banyo dolabına ortamda dekoratif hava yansıtmak için filament balon ampul çeşitlerini ortama uyarlayabilir, ikili renk tonlamaları ile iç dekorasyondaki aydınlatmaya modern banyo görünümü kazandırabilirsiniz. 

 

bangyo aydınlatma ürünleri ayna üstü aydınlatma modelleri

Soru Sor

Security Code

*Lütfen zorunlu alanları doldur...

BENZER İÇERİKLER