Banyo Dolabı Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?, Banyo Dolapları Hangi Malzemeden Yapılmalıdır?, İndirimli Banyo Dolapları hangileri?, En çok satan Banyo Dolapları hangileri?, Banyo Aynalı Dolap Modelleri Nelerdir? için; yazımızı detaylıca okuyabilirsiniz!

Banyo dolabı modelleri; Banyo alanlarına dekoratif hava katan, fonksiyonel ve işlevsel mobilyalardan oluşur. Banyonun düzenini, stil ve bütünlüğünü koruyan aksesuarlara eşlik eder! Banyo dolaplarının en büyük avantajlarından biri de zengin renk seçenekleridir.

Alçak Banyo Dolabı

 

alçak banyo dolabı modelleri

 

Yukarı doğru açılan sistemleri her türlü kuruluma izin verdiği için her banyo için uygundur. Kabin ayrıca LED ayna paneli gibi kullanışlı aksesuarlarla donatılmıştır. Kabin herhangi bir yere takılabilir ve pürüzsüz, bölünmeyen tasarımı onu oldukça pratik hale getirir. Çok çeşitli renk ve tasarımlarda mevcuttur ve çeşitli işlevsel özelliklerle donatılabilir. Banyo dolabını, yay şeklindeki alt dolabı ve enerji tasarruflu tipini açıklar. Bir banyo dolabı için pazardaysanız, bu sizin için iyi olanıdır. Bir lavabo ve enerji tasarruflu bir dolabı tek bir pakette birleştirir. Bu modellerin her ikisi de ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli seçenekler ve özelliklerle birlikte gelir.

Tüm banyo malzemelerinizi etkin bir şekilde depolayabilen birkaç modern banyo dolabı modeli bulunmaktadır. Bunlar farklı şekillerde, boyutlarda ve malzemelerde mevcuttur. En şık lavabolar bile ne kadar para harcarsanız harcayın mükemmel olmayacağı için banyonuza en uygun tasarımı seçmek önemlidir.

 

modern banyo dolabı modelleri nelerdir

 

Bununla birlikte, belirli bir tasarıma karar vermeden önce aramanız gereken birkaç özellik vardır. Modern banyo dolabı modellerinde aranacak en önemli özelliklerden bazıları şunlardır: Banyonuza hacim kazandırmayacak bir ecza dolabı arıyorsanız, çerçevesiz dolaplar mükemmel bir çözüm olabilir. Bu dolap modelleri, dolap kapaklarının tasarımını ön plana çıkaran çerçevesiz bir tasarıma sahiptir. Özel bir uyum için birçok farklı malzeme ve kaplamaya sahip koleksiyonu da dahil olmak üzere birçok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Modern, şık bir görünüme ve bol miktarda depolama alanına sahiptirler. Bu dolaplar tamamen monte edilmiştir ve beş yıllık sınırlı garantiye sahiptir.

Banyo Dolap Modelleri Nelerdir?

 
 • Kapaklı Banyo Dolabı Modelleri
 • Dikdörtgen Banyo Dolabı Modelleri
 • Ahşap Banyo Dolabı Modelleri
 • Metal Banyo Dolabı Modelleri
 • Plastik Banyo Dolabı Modelleri
 • Çekmeceli Banyo Dolabı Modelleri
 • Çok Fonksiyonlu Banyo Dolabı Modelleri
 • Açılır Katlanır Banyo Dolabı Modelleri
 • Asma Banyo Dolabı Modelleri
 • Kapılı Banyo Dolabı Modelleri
 • Aynalı Banyo Dolabı Modelleri
 • Ovam Tasarımlı Banyo Dolabı Modelleri

Bu dolapların çoğu kendin yap projesidir veya bir profesyonel tarafından kurulabilir. Bazıları yerleşik elektrik prizleri ve USB bağlantı noktalarıyla bile mevcuttur. Yerden tasarruf etmek için gömme montajlı bir model bile seçebilirsiniz. Bir dolap seçerken, sizin için en önemli olan özellikleri kontrol ettiğinizden emin olun. Kabin altı LED aydınlatmayı çeşitli markalardan uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. 50.000 saat ömrü olan ve yumuşak, beyaz bir ışık yayan birçok kabin altı lambasından birine sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlı, pille çalışan kabin altı LED ışıkları mevcuttur.

 

aynalı banyo dolabı modelleri

 

Bu ışık çubukları 3M yapışkan şeritlerle monte edilebilir ve 44 saate kadar pil ömrü sunar. LED aydınlatma, çok enerji tasarruflu oldukları ve her yere kurulabildikleri için mükemmel bir fikirdir. Banyoda LED aydınlatmanın kozmetik depolamadan yüz aydınlatmasına kadar pek çok kullanım alanı vardır. Banyoda iyi bir yüz aydınlatması kullanmak günlük rutinin önemli bir parçasıdır ve dolap doğal LED ışığı sağlar.

Ayrıca, enerji tüketimini azaltabilir ve sağlığınızı iyileştirebilir. Çeşitli aksesuarları ile banyonuzun dekorunu tamamlayabilir. Banyo dolaplarında aydınlatmalı büyüteçlerin popülaritesi son yıllarda arttı. LED'ler ve diğer enerji tasarruflu teknolojiler, bu tür aynaları her zamankinden daha uygun fiyatlı, dayanıklı ve etkili hale getirdi. Bu aynaların sağladığı ek ışık, banyo işleri için de faydalıdır ve normal işleri kolaylıkla yapabilmeniz için eğilebilir bile. Çeşitli aydınlatma seçeneklerine sahip bir ayna da seçebilirsiniz, ancak LED'ler en iyi avantajları sunma eğilimindedir. Banyo aydınlatma fikirleri ve banyo düzenlemelerinde ön planda olan banyo dolabı modelleri her ev için olmazsa olmaz banyo mobilyaları düzenleyicileri ve yön göstericileri içerisindedir.

 

banyo dolapları

 

Büyüteçli bir aynayı aydınlatmanın en iyi yolu LED aydınlatmadır. LED ampuller tipik olarak 50.000 saat sürer ve asla değiştirilmeleri gerekmez. Çoğu ayna, ömrünü uzatan bir otomatik kapanma işlevine de sahiptir. Diğer LED ışıklar kısılabilir veya sürekli ayarlanabilir. LED'ler, büyüteç aynaları için mevcut olan en enerji verimli ve en çok yönlü seçenektir. Ayrıca güzel bir ışık üretirler. İster duvara monte bir ayna ister ayaklı bir model seçin, her görev için uygun aydınlatmaya sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.Banyo dolaplarında LED aydınlatmanın olması günlük rutin kişisel temizliğin, makyajın yapılmasını kolaylaştıran aksesuarlardır.

Banyo Dolabı Dekorasyon Stilleri 

 

Banyo Dekorasyon Stilleri

 

Banyo dolabı stilleri banyonuza ayrı bir hava, enerji katan, değişik formlarda üretilen banyo mobilyaları üzerinde uygulanan tasarımlardır. Banyo dolapları bulunduğu alanı daha düzenli ve temiz hale getirerek dağınık görünmesini engeller. 
Özel yaşam alanlarımızdan olan banyolar zamanımızı en çok geçirdiğimiz yerlerdir. Bu nedenle banyonun temiz, hijyenik ve düzenli olması sağlımız açısından önemlidir.   Banyo dolabı stilleri çok çeşitlidir. Banyoların alan ölçüsüne ve renk kombinasyonuna göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden banyonuzun dekorasyonunu yapanken uyumlu ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz.

Banyo Dolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 27 Dekorasyon Önerisi

 

banyo dolabı alırken dikkat edilmesi gerekenler

 1. Banyonuza bir stil katman önce mutlaka banyonuzun metrekaresini bilmelisiniz.
 2. Banyonuz büyük mü yoksa küçük mü? Bu önemli bir detaydır. Banyonuz küçükse geniş alan kaplayacak büyük dolapları tercih etmemelisiniz.
 3. Büyükse istediğiniz ölçüde banyo dolabı alabilirsiniz.
 4. Alacağınız banyonun aynı zamanda düzenleyici özellikte olması önemlidir.
 5. Küçük banyolar için askılar, havlupanlar, düzenleyici kutular, sepetler, raflar, köşelikler alabilirsiniz.
 6. Bu şekilde banyonuzda alandan tasarruf sağlamış olursunuz.
 7. Çöp kovaları ve kirli çamaşırlarınızı koyabileceğiniz dekoratif çamaşır sepetleri alabilirsiniz.
 8. Banyonuzun yapısına göre metal, plastik ve hasırdan yapılmış modeller bulunmaktadır.
 9. Banyonuzu geniş gösteren aynalardan monte edebilirsiniz.
 10. Böylece aynanın oluşturduğu görüntü yansıması küçük banyoları daha büyük gösterecektir.
 11. Banyo dolabı stillerinde en önemli detaylardan biri de küçük banyoları büyük gösteren açık renk dolaplardır.
 12. Beyaz, bej, gümüş rengindeki dolaplar banyonuzu hem geniş hem de ferah gösterecektir.
 13. Banyonuz büyükse antrasit, siyah, kırmızı banyo dolaplarını tercih edebilirsiniz.
 14. Alacağınız banyo dolapların ıslaklığa, neme ve sıcağa karşı dayanıklı olması önemlidir.
 15. Banyo dolabı alırken alanınıza esteki ve görsel güzellik katan stilleri tercih etmelisiniz.
 16. Banyo dolabı modellerinin aynı zamanda özgün ve fonksiyonel olmasına dikkat edin.
 17. Eşyalarınızı rahatlıkla toplayıp, dağınıklıktan kurtaran çoklu raflara sahip dolaplar banyonuzu düzenli gösterecektir.
 18. Askılı, bol çekmeceli, raflı ve aynalı dolaplar banyoda olması gereken stillerde dolaplardır.
 19. Küçük alana sahip dar bir banyoya sahipseniz oval ve yuvarlak aynalı dolapları alabilirsiniz.
 20. Banyo alanınız büyük ve genişse bu defa dikdörtgen veya kare şeklindeki aynaları tercih edebilirsiniz.
 21. Bunun yanı sıra yapay veya gerçek çiçekler banyonuza doğal bir ortama dönüştürecektir.  B
 22. anyonuza aksesuar alırken uyumlu kombinasyona sahip olması önemlidir.
 23. Banyonuzun ağırlıklı olarak kullanılmış olan fon rengi nedir?
 24. Bu banyo stilinizi oluşturmada önemli bir detaydır.  Banyo dolaplarınızı bu detaylara göre seçmelisiniz.
 25. Değişik tasarım ve renklerde üretilen bu dolaplar banyonuzda farklı stiller oluşturan tasarımlardır.
 26. Banyonuza dekor, konfor ve şıklık kazandırır.
 27. Bu nedenle banyo dolapları banyolarınızı dizayn ederken önemli bir konudur.

Banyo dolabı stilleri içinden banyonuz için alışveriş yaparken mutlaka ihtiyacınıza ve kullanım şeklinize göre olan modelleri tercih ediniz. Her tasarım şekli aynı zamanda sizin zevk anlayışınızı da ortaya koyacaktır.  Banyo dolapları piyasada set olarak satılmaktadır. Böylece kullanıcılar alışveriş yaparken çok fazla zorlanmazlar çünkü bütün aksesuar ve ürünleri bir arada görebilmektedir. Hepsini ayrı ayrı almak ve belirli bir kombin oluşturmak çok zaman almaktadır. Banyo dolapların bir modülleri vardır. Eviniz kaç kişilikse ona göre mobilya seçimi yapmalısınız.

 

şık banyo dolabı örnekleriKişi sayısı fazlaysa büyük ve bol rafları olan banyo dolapları sizin için uygundur. Az kişi yaşıyorsa daha minimal modelleri tercih edebilirsiniz. Alacağınız mobilyaların çürümeyen, nem kapmayan materyallerden yapılmış olması kalitesi açısından hassas bir detaydır. Böylece banyo dolaplarınızı uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanmış olursunuz.  

Güne başlarken ve günü bitirirken ilk uğradığımız yaşam alanımız banyolardır. Kişisel bakımdan, dinlenme ve terapi amaçlı olarak kullanılan banyoların insanların hem fizyolojik hem de ruhsal açıdan etkileri vardır. Bu nedenle kişinin ruhsal yapısına ve zevkine göre tasarlanması gerekmektedir. Tasarım yapmakta zorlanıyorsanız eğer, bir iç mimardan yardım alabilirsiniz. Böylece edindiğiniz bilgiler doğrultusunda istediğiniz gibi banyonuzu istediğiniz stilde düzenleyebilirsiniz.

Plastik Banyo Dolabı

 

plastik banyo dolabı örnekleri

 

Plastik Banyo Dolabı Tasarımları; banyolar kişisel hijyenin önemli olduğu alanlardır. Banyolarda düzenli ve temiz bir kullanım alanı oluşturmak çok önemlidir. Duşakabinler, klozetler, çok amaçlı banyo dolapları banyoda kullanılan önemli ürünlerdir. 
Klasik banyo dolapları, çok amaçlı banyo dolapları banyonun şekline göre çamaşır makinesi dolabı, klozet banyo dolabı gibi dolaplar çok kullanılmaktadır.  Banyo dolaplarının temizliği de çok önemlidir. Dolaplarınızı kimyasal içermeyen, deterjan ve nemli bezle iyice temizleyin. Banyo dolabınızın üretildiği malzemeye uygun olarak temizlemelisiniz.

 

en iyi banyo dolabGünümüzde en çok tercih edilen dolaplar ise plastikten yapılan banyo dolaplarıdır. Bunun nedenlerinden biri de neme karşı dayanıklı olmasıdır. Plastik banyoların kurulumu da çok basittir.  Plastik banyo dolabı alırken modelinden rengine kadar banyonuzla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Banyonuz küçük ve dar bir alansa açık renk ve küçük boylarda banyo dolaplarını tercih etmelisiniz. Eğer, banyonuz büyükse bu defa koyu renk ve büyük modelleri tercih edebilirsiniz. Plastik banyo dolapları şık ve zarif görünmelerinin yanı sıra hijyenik ve işlevsel ürünlerdir. Birçok farklı r enk seçenekleri ve modelleri bulunmaktadır. Duvara asılabilen modellerinin yanı sıra aynalı ve kapaklı modelleri de mevcuttur. İç kısımlarda bulunan rafları kullanışlı ve işlevseldir.

Küçük Banyo Modelleri İçin Nasıl Bir Dolap Seçilmeli

 

küçük banyo dolabı nasıl seçilmelidir

 

Plastik banyo dolabı temizlik malzemelerinin konulduğu, düzenleyici ürünlerdir. Rutin gerçekleştirilen kişisel bakımın düzenli ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlamaya yararlar. Ahşap banyo dolapları neme maruz kalacağı bir süre sonra çürüme oluşabilir. Metal banyo dolapları ise nemlendiği zaman paslanabilirler. Bu yüzden neme karşı en yüksek dayanma gücüne sahip olan plastik dolapları tercih edebilirsiniz.

Plastik banyo dolapları diğer dolaplara göre çok daha uzun süre kullanabileceğiniz ürünlerdir. Ahşap dolaplar nemli ortamlarda çabuk kabarırlar, metil olanlarda çabuk paslanmaya meyillidirler. Ancak plastik banyo dolaplarında böyle bir durum oluşmamaktadır. PVC malzemesi kullanılarak üretilen plastik banyo dolapları hem kullanışlı hem de temizliği kolay olduğu için çok tercih edilmektedir.

 

banyo dolabı örnekleri

 

Küçük ev alanlarına sahip birçok kişi banyo dolabı seçerken daha çok kullanışlı olup olmadığına bakarlar. Bu yüzden duş alanlarından daha fazla alan kazanmak için banyo dolaplarının ölçülerini dikkate alırlar. Kirli sepetli banyo dolapları günümüzün en çok tercih edilen dolapladır. Bunun nedeni ise çok fazla yer kaplamamasıdır.  Bunun yanı sıra duvara monte edilen plastik banyo dolapları da bulunmaktadır. Lavabo altı banyo dolapları en çok tercih edilenler içerisindedir.

 

Banyo Dolabı Montajı Nasıl Yapılır?

Banyo dolabı montajı nasıl yapılır? sorusu özellikle banyolarını fonksiyonel bir şekilde kullanmak ve düzenlemek için banyo dolabı alacak olan kişiler için önemli bir sorudur. Banyo dekorasyonu yaşam alanlarında önemli yer kaplar. Banyonuzun alanına ve dekoruyla uyumlu olabilecek modellerde banyo dolaplarını kullanmalısınız. Uygulamak istediğiniz banyo stiline uygun bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Banyolar gün içinde ve gün sonunda kullanılan kişisel temizliğin yapıldığı özel alanlardır. Bu alanların her anlamda konforlu ve hijyen olması gerekir. Banyonuzun boyutuna göre banyo dolaplarını kullanmalısınız. Mobilya seçimi yaparken alanın ölçüsüne göre tercih yapmalısınız. Uygun boyutta mobilya seçimi yapmalısınız. Banyo dolapları alt ve üst modül olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Banyo dolaplarına ek olarak sunulan boy dolapları lavabonun sağına veya soluna sabitleyebilirsiniz. Boy dolabı gibi ek parçaları lavabonun çevresine monte edebilirsiniz. Böylece banyonuzu daha verimli ve rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 

 

banyo dolabı monyajı nasıl yapılır?

 

Banyo dolabının aynalı olması en ideal modellerdendir. Banyo dolapları ürünlerini ve aksesuarlarını korumakla kalmaz aynı zamanda banyonuzu temiz ve düzenli gösterecektir. Dolap alırken iç aydınlatma özelliğine sahip olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Aradığınızı rahat ve hızlı bir şekilde bulmak için banyo dolabının temiz ve düzenli olması gerekir. LED şeritleri dilediğiniz gibi uygulayarak dolabınızı kendinizde aydınlatabilirsiniz. Dilerseniz dolabın yanlarına aplik monte edebilirsiniz. Böylece daha aydınlık ve ferah bir görüntü kazanmış olursunuz. Kullanacağınız dolabın raflı olması önemlidir. Alana konfor sağladığı gibi yapay çiçeklerinizi koyarak ayrı bir hava katabilirsiniz.

 

banyo dolap montajı

 

Dolabın her yönünü kullanabileceğiz modelde olması önemli bir detaydır. Bu yüzden raflı ve çok çekmeceli olan modelleri seçmelisiniz. Banyoda kullanılan seramikler, paspas takımı ve bataryalar banyonuzun dekorasyonu hakkında size yardımcı olacaktır. Buna uygun renkte banyo dolabı almalısınız. Açık renk banyo dolaplarının alanı geniş ve ferah gösterdiğini unutmayın. Kapaklı tasarıma sahip olan banyo dolapları çamaşır makinenizi konforlu şekilde saklayacaktır. Banyo havlularınızı ve bakım ürünlerinizi rahatlıkla çekmecelere koyabilirsiniz. 

Banyo Dolabı Montajı Uygulama Aşaması

Günümüzde bütün mobilyalar demonte olarak gelmektedir onlardan biri de banyo dolaplarıdır. Dolap geldikten sonra kutusunu dikkatli bir şekilde açmalısınız ve parçalarını çıkarmalısınız. Kutunun içinden çıkan bağlantı parçalarını ve monte konusunda size yardımcı olacak olan kullanım ve montaj kılavuzunu bir kenara koymalısınız. Dolabınızın üst modülü varsa ilk olarak bu bölümün montajını yapmalısınız. Dolapta bulunan küçük boşluklara önce tokmak dübelleri ve menteşe bulunması gereken noktalara da akülü vidalama yapmalısınız böylece menteşeleri rahat bir şekilde montajını yapabilirsiniz.

 

banyo dolap montajı uygulama aşamaları

 

Daha sonra kılavuzda belirtilen şekilde diğer parçaları sırayla birleştirin. Montaj talimatları numaralarla gösterilmiştir. Metreyle duvarda ölçü alın ve üst modülü duvara sabitleyin. Kılavuzda belirtildiği gibi alt modülü birleştirmeli ve metreyle ölçü alarak duvara sabitlemelisiniz. Dolapları bir araya getirirken bazı bölümlere de alyan anahtarıyla işlem yapabilirsiniz. Montaj dolabın modeline göre şekillenecektir. Daha sonra bataryaları su tesisatına bağlayın ve ortamı temizledikten sonra dolabını kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Soru Sor

Security Code

*Lütfen zorunlu alanları doldur...

BENZER İÇERİKLER